VIII Szkoła Letnia - Nauczanie o Holokauście. Trwają zapisy


W dniach 1–7 lipca br. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbędzie się ósma edycja Szkoły Letniej Nauczanie o Holokauście. Misją Szkoły jest budowanie sprawiedliwego, otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa poprzez włączenie nauczania o Holokauście do polskiego systemu szkolnictwa.

Oferta edukacyjna skierowana jest do nauczycieli, studentów, trenerów i liderów organizacji pozarządowych z całej Polski, którzy zajmują się tematyką Holokaustu. Zaproszeni wykładowcy, wybitni nauczyciele akademiccy oraz eksperci z Polski, USA oraz Izraela podzielą się z uczestnikami Programu swą wiedzą o tym, jak uczyć o Zagładzie i z jakich materiałów korzystać.

W ramach ósmej edycji Szkoły Letniej - Nauczanie o Holokauście odbędą się wykłady, prezentacje, warsztaty, projekcje filmów, dyskusje panelowe i sesje pytań do ekspertów. W programie uwzględniono także wizyty w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży, Żydowskim Centrum Edukacyjnym w Oświęcimiu, jak również w Żydowskim Muzeum Galicja na krakowskim Kazimierzu.

Program jest wspólnym przedsięwzięciem polskich i zagranicznych instytucji: Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Illinois Holocaust Museum and Education Center, Skokie, Illinois, USA, Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie, Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie, przy współpracy: Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu.
Sponsorem VIII Szkoły Letniej Nauczanie o Holokauście jest Claims Conference. Conference on Jewish Material Claims Against Germany, Inc. Program wsparli finansowo także: Taube Foundation for Jewish Life & Culture, Segal Family Foundation, Pan Michael H. Traison, Pan Michael Arkes i Pani Helen Arkes, Pani Emile Karafiol.

W gronie zaproszonych ekspertów znajdą się m.in.: prof. Michael Berenbaum, prof. Jan Tomasz Gross, prof. Feliks Tych, prof. Zdzisław Mach, prof. Wiesław Kozub-Biembroniewicz, prof. Jonathan Webber, prof. Andrzej Żbikowski, dr Jolanta Ambrosewicz-Jacobs, dr Natalia Aleksiun, dr Dariusz Libionka, dr Piotr Trojański, Robert Kuwałek i Robert Szuchta.

Miejsca sesji:

  • CBH UJ, IE UJ, Zamek w Przegorzałach ul. Jodłowa 13, Kraków
  • Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
  • Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie

Informacja i zapisy:

  • Tomasz Kobylański: tomasz.kobylanski@uj.edu.pl, tel. (+48) 509 571 759
  • Elisabeth Buettner: elisabeth.buettner@uj.edu.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz