Europa Universalis IV. Strategia powraca


Po 6 długich latach studio Paradox Interactive zapowiedziało czwartą już część serii Europa Universalis. Od 1444 roku aż do oświecenia, będziemy zwiększać prestiż i walczyć o wielkość naszego Państwa.

W 2001 roku światło dzienne ujrzała pierwsza część cyklu. Była niesamowicie ciekawą grą, choć trudną - trzeba było myśleć o wszystkim (administracja, ekonomia, ustrój, religia, militaria, kolonizacja i naturalnie wojna). Jednak satysfakcjonowała, bo pozwalała doprowadzić prowadzone przez siebie państwo do wielkości. Kolejne części kontynuowały tę tradycję, wciągając nas coraz bardziej w świat strategii.

13 sierpnia 2013 r., więc trochę ponad miesiąc, Paradox Interactive wypuści EU IV. Do pokierowania swoją historią przez 300 lat ma czekać na nas 260 państw. Gra ma dawać pełną kontrolę nad wszelkimi aspektami zarządzania, które zostaną znacząco usprawnione. Zaoferuje nam singlowe kampanie i rozgrywkę internetową do aż 32 graczy!

Z historycznego punktu widzenia dostaniemy to samo co wcześniej, tylko więcej, znacznie więcej. Wydarzenia takie jak kontrreformacja czy pojawienie się historycznych postaci będą miały zasadniczy wpływ na rozgrywkę. Z drugiej jednak strony, gra nigdy nie stawiała na stuprocentową zgodność z historią. Jeśli w 1444 r. zaczniemy grać np. Szwecją, to pod koniec rozgrywki możemy być panami obu Ameryk i Australii. Niektórych to drażni, ale generalnie jest to jeden z największych plusów gry. W końcu możemy stworzyć naszą własną wersję historii.

Gra będzie dostępna przez internetowe kanały dystrybucji. Sugerowana cena to 129,99.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz