„Czas Honoru: Operacja Most III”. Zagraj i zostań Cichociemnym


„Cichociemni: Akcja Most III” to taktyczna, wojenna gra karciana dla 2 osób, którą można rozegrać w 30 minut. Do sprzedaży trafi w sierpniu 2013 r.

cichociemni gra2

W nocy z 25 na 26 lipca 1944 r. miała miejsce jedna z najbardziej spektakularnych akcji polskiej Armii Krajowej - „Operacja Most III” - podczas której przekazano Aliantom części niemieckich rakiet V-2 - tajnej broni odwetowej Hitlera. W ten sposób Alianci poznali osiągi tej broni (na miesiąc przed jej pierwszym bojowym wykorzystaniem!) i mogli rozpocząć przygotowania do obrony przed nadchodzącym zagrożeniem.

By uczcić rocznicę tego wydarzenia, właśnie w dzisiejszym dniu chcemy podzielić się z miłośnikami gier planszowych nowymi wieściami, związanymi z pracą wydawnictwa Phalanx Games Polska nad grą. Przygotowywana gra karciana: „Cichociemni: Akcja Most III” zostanie wydana w partnerstwie z Telewizją Polską S.A. pod nazwą „Czas Honoru: Operacja Most III”.

Opis gry

Rok 1944... W tajnym poligonie rakietowym w Bliźnie najlepsi niemieccy naukowcy intensywnie pracują nad rakietami balistycznymi V-2. Broń ta ma, w zamyśle kierownictwa III Rzeszy, rzucić Anglię na kolana i odwrócić niekorzystny bieg wojny. Polskie Państwo Podziemne trafnie ocenia wielkie znaczenie tych prac i kieruje do rozszyfrowania tajemnic poligonu najlepszych żołnierzy Armii Krajowej i przerzuconych z Anglii komandosów – Cichociemnych. Rozpoczyna się dramatyczna walka wywiadów, której stawką jest życie tysięcy mieszkańców Londynu, a może i wynik całej wojny…

Testy dalekosiężnych rakiet wymuszają na Niemcach prowadzenie działań na rozległym obszarze, łatwym do spenetrowania przez członków polskiego wywiadu. W szeregu brawurowych akcji części, a nawet cały korpus rakiety V-2, wpadają w ręce żołnierzy Armii Krajowej. Najważniejsze elementy, dokładnie zbadane przez najlepszych polskich inżynierów, mają być przerzucone na zachód podczas akcji o kryptonimie „Most III”. Dwusilnikowy samolot Douglas C-47 Skytrain startuje z wyzwolonych Włoch, by wylądować na polowym lotnisku w Polsce i odebrać bezcenny ładunek. Ale Niemcy nie są bezczynni i w okolice objęte polskimi działaniami kierują dodatkowe siły…

Gra „Cichociemni: Akcja Most III” odtwarza powyższą historię, oddając w ręce graczy losy jednej z najważniejszych operacji polskiego wywiadu z czasu II wojny światowej. Gracze grają za pomocą kart, które przedstawiają najważniejszych bohaterów i wydarzenia tego starcia. Toczona walka będzie wielowymiarowa, gdyż o rezultacie nie rozstrzygnie wyłącznie brutalna siła, ale też zdolność do godzenia jej z subtelnymi działaniami wywiadowczymi. Zwycięży ten gracz, który lepiej wykorzysta własne zasoby, zaplanuje i zrealizuje swoje działania i do którego uśmiechnie się los, nieodłączny towarzysz zmagań wojennych.

cichociemni gra

Zwiastun gry:

patronat medialny sprawuje historia logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz