„Zdobyliśmy Moskwę – wreszcie wygrywamy!” Już 13 września premiera czwartego tomu powieści Jacka Komudy „Samozwaniec” [patronat]


Wydany w 2009 r., tom pierwszy powieści Samozwaniec, rozpoczyna duży cykl powieściowy Orły na Kremlu, którego akcja dzieje się podczas wyprawy Dymitra Samozwańca na Moskwę w latach 1604-1606.

Samozwaniec Komuda

Jacek Komuda

Samozwaniec

Premiera: 13 września 2013 r.

Samozwaniec, to opowieść o największej awanturniczej wyprawie Polaków, porównywalnej z podbojami hiszpańskich konkwistadorów. Czterotomowa powieść nie jest politycznie poprawnym dziełem, w którym bijemy się w piersi za grzechy przodków, ani pobożną, antymoskiewską agitką. Powieść ukazuje zarówno wstrząsające okrucieństwo wojen polsko-moskiewskich, jak i posępną wielkość owych niespokojnych, ale jakże barwnych czasów, gdzie szabla i fantazja znaczyły więcej niż słowa na papierze.

Główną postacią powieści jest polski szlachcic Jacek Dydyński. Poznajemy go jak spieszy do umierającego ojca by wydrzeć dla siebie jak największą część spadku i przypadkiem ratuje życie Dymitrowi Iwanowiczowi.

Autor w swoich książkach stosuje prostą i chyba genialną zasadę – historia jest sama w sobie barwna, co powoduje, że jest doskonała podstawą do pisania książek. Autor udowadnia, że w realiach historycznych można umiejscowić naprawdę porywającą fabułę, którą czyta się jak najlepszy kryminał. I taka historia Polski jest znacznie ciekawsza od tej, którą znamy z podręczników szkolnych.

Jacek Komuda to historyk, znawca Rzeczypospolitej szlacheckiej oraz Kozaczyzny zaporoskiej. Miłośnik szabli i koni. Mówi o sobie: „warchoł i pijanica dzikopolowy”. Autor powieści i opowiadań historycznych osadzonych w realiach XVII wieku. Autor scenariusza do gry komputerowej Wiedźmin. Był redaktorem miesięczników o grach komputerowych „Gamestar„, pracował również w „Clicku!„ i ”Komputer Świat Gry”. Komuda nie lubi japiszów i systemu korporacyjnego, pseudocelebrytów i telewizji. Właściwie od zawsze chciał opowiadać i kreślić historie, więc w zależności od tego, w jakim byłem wieku, chciał zostać reżyserem, artystą, pianistą i na końcu wreszcie - pisarzem. Wolny czas spędza najchętniej na koniu w polu i na rekonstrukcji historycznej.

W 2009 r., powieścią Samozwaniec, rozpoczął cykl powieściowy Orły na Kremlu, którego akcja dzieje się podczas wyprawy Dymitra Samozwańca na Moskwę w latach 1604-1606.

Wydawca: Fabryka Słów
ISBN/EAN: 978-83-7574-870-3
Liczba stron: 488
Oprawa: miękka
Sugerowana cena detaliczna: -

patronat medialny sprawuje historia logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz