Henryk Reyman. Wystawa o legendzie Wisły Kraków


26 września w Krakowie otwarta zostanie wystawa poświęcona największej legendzie Wisły Kraków Henrykowi Reymanowi. Wystawa potrwa od 26 września do 11 listopada 2013 r.

Henryk Reyman wystawaNa wystawie zostaną pokazana fotografie, pamiątki i obrazy ukazujące Henryka Reymana, który przez kibiców krakowskiego klubu uznawany jest za największą ze swoich legend. W 1959 r. Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków uhonorowało piłkarza najwyższą klubową godnością - tytułem Prezesa Honorowego. Wystawa została sfinansowana ze środków Muzeum Historii Polski.

Henryk Reyman to dwukrotny Mistrz Polski z Wisłą Kraków i dwukrotny Król Strzelców polskiej ligi. W 1927 r. zdobył w sezonie 37 goli, co do dziś pozostaje rekordem. Jako pierwszy zawodnik w lidze strzelił w jednym meczu pięć bramek. Od 2008 r. Stadion Miejski w Krakowie nosi nazwę Henryka Reymana.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz