Konferencja: „Żydzi krakowscy 1795-1918: historia, kultura, dziedzictwo i źródła”


W dniach 26-27 listopada w Krakowie odbędzie się konferencja pt. „Żydzi krakowscy 1795-1918: historia, kultura, dziedzictwo i źródła”.

UJKonferencja przeznaczona jest dla badaczy, reprezentujących różne dziedziny (judaistykę, historię, historię sztuki, religioznawstwo, kulturoznawstwo, literaturoznawstwo a także socjologię i filozofię), zajmujących się tematyką XIX-wiecznego żydowskiego Krakowa. Konferencja ma na celu zaprezentowanie pełnego obrazu zainteresowań naukowców oraz kondycji badań nad tym tematem. Zagadnienia podejmowane na konferencji koncentrować się będą wokół historii, kultury oraz żydowskiego dziedzictwa. Chcielibyśmy, aby konferencja stała się platformą porozumienia oraz wymiany myśli, technik badawczych, pomysłów i zainteresowań pomiędzy badaczami z całego świata. Historia, kultura oraz dziedzictwo krakowskich Żydów stanowią bowiem integralną część badań realizowanych w różnych ośrodkach naukowych zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Z tego względu za języki konferencji uznaje się język polski oraz język angielski.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji, powinny wypełnić karty uczestnictwa oraz przesłać je na adres: anna.jakimyszyn@uj.edu.pl lub zydzi.krakowscy@interia.pl do 30 września 2013 r. Przewidywany czas wytępienia to 20 min.

Organizatorzy: Instytut Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego; Instytut Historii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie; Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa; Żydowska Gmina Wyznaniowa w Krakowie oraz Związek Krakowian w Izraelu.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz