Spotkanie z Piotrem Zychowiczem w Lublinie


Obłęd ’44 - Czyli jak Polacy zrobili prezent Stalinowi, wywołując Powstanie Warszawskie, ta najnowsza książka autorstwa Piotra Zychowicza wywołała wiele debat i kontrowersji. 8 października 2013 r. mieszkańcy Lublina będą mieli możliwość spotkania z jej autorem i wzięcia udziału w dyskusji na temat sensu Powstania Warszawskiego. 

93d1914167Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej oddział Lublin oraz miesięcznik Idź Pod Prąd zapraszają na spotkanie z Piotrem Zychowiczem, które odbędzie się w Lublinie 8 pażdziernika o godzinie 18.00, w Sali Obrad Rady Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Tematem spotkania będą kwestie poruszone w najnowszej książce autora.

Dyskusja nosi tytuł „Powstanie Warszawskie - konieczność czy błąd?„  Poza Redaktorem Piotrem Zychowiczem wezmą w niej udział Dr Mirosław Szumiło (adiunkt w Zakładzie Historii Społecznej XX wieku UMCS) i Red. Paweł Chojecki (Redaktor naczelny miesięcznika ”Idź Pod Prąd”).

Przy okazji spotkania będzie istniała możliwość bezpośredniego zadania pytań autorowi Obłędu ’44. Zaproszeni są więc nie tylko zwolennicy ale i przeciwnicy tez autora oraz ci, którzy pragną wyrobić sobie własne zdanie w tym temacie.

Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym, dziennikarzem oraz redaktorem naczelnym miesięcznika Historia Do Rzeczy oraz absolwentem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2000 roku związany był z dziennikiem „Rzeczpospolita„ jako dziennikarz, a później zastępca szefa działu zagranicznego. Do października 2012 roku publikował w „Rzeczpospolitej„ i tygodniku „Uważam Rze„. Był zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Uważam Rze Historia”. Autor innej kontrowersyjnej i obrazoburczej książki Pakt Ribbentrop-Beck, gdzie stawia tezę, że Polacy podczas II Wojny Światowej powinni zawrzeć czasowy sojusz z Adolfem Hitlerem. Od stycznia 2013 zastępca redaktora naczelnego tygodnika ”Do Rzeczy” i redaktor naczelny miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Od kwietnia 2013 prowadzi magazyn historyczny ”Kontra” na antenie stacji Telewizja Republika.

Spotkanie odbywa się pod patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Patronami medialnymi spotkania są magazyn „Hisotria Do Rzeczy„ i Fundacja ”Twój Ruch”.

Przy okazji dyskusji będzie istniała możliwość zakupu najnowszej ksiazki Piotra Zychowicza.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz