Do wygrania: bilety na 7. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”


7. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską„ odbędzie się w dniach 7-17 listopada 2013 r. w Warszawie, a następnie – jak co roku – wyruszy do kilkudziesięciu innych miast Polski. 7. ”Sputnik nad Polską” będzie poświęcony najważniejszym osiągnięciom w dziedzinie nauki oraz wybitnym naukowcom.

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie jednego z pięciu podwójnych zaproszeń na dowolny film w ramach 7. Festiwalu „Sputnik nad Polską”  należy w terminie do 6 listopada (godz. 20:00) poprawnie odpowiedzieć na pytania:

  1. W jakich warszawskich kinach odbywać się będą projekcje w ramach 7. Festiwalu „Sputnik nad Polską”?
  2. Jaki filmy rosyjskie (ZSRR) otrzymały Oskara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny?
  3. Wymień przynajmniej pięć polskich miast w jakich poza Warszawą odbędzie się 7. Festiwalu „Sputnik nad Polską”?

Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy. W każdy piątek nowy konkurs!

Bilety do odebrania będą w Warszawie. Powodzenia!

O festiwalu

7-sputnikCelem Festiwalu jest zaprezentowanie jak najszerszej publiczności największych osiągnięć rosyjskiej kinematografii. Podczas Festiwalu pokazywane są zarówno dzieła mistrzów kina rosyjskiego, jak i produkcje młodego pokolenia reżyserów, a także filmy dla dzieci. Naszym zdaniem obrazy te w niczym nie ustępują filmom zachodnim, jednak mimo swej niezaprzeczalnej wartości niezwykle rzadko mają okazję gościć na polskich ekranach. Wybrane przez nas filmy prezentujemy nie tylko mieszkańcom Stolicy, nasz Festiwal ma bowiem odsłony w kinach całej Polski. „Sputnik nad Polską” to jednak nie tylko seanse filmowe, ale i szereg imprez towarzyszących – koncertów, wystaw, wykładów, debat, spotkań z twórcami filmowymi i krytykami.

Szczegóły festiwalu dostępne są tutaj.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz