Wykład otwarty „Pasterz niezłomny – śp. abp Ignacy Tokarczuk”


W dniu 27 listopada 2013 r. w Collegium Joannis Pauli II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbędzie się wykład dr. Mariusza Krzysztofińskiego (w ramach otwartego seminarium naukowego) pt. „Pasterz niezłomny – śp. abp Ignacy Tokarczuk” .

Pasterz_niezlomnyWykład zostanie połączony z prezentację publikacji dr. Mariusza Krzysztofińskiego Nie można zdradzić Ewangelii. Rozmowy z abp. Ignacym Tokarczukiem.

Tematyka zawartych w książce rozmów ukazuje drogę życiową abp. Ignacego Tokarczuka, począwszy od rodzinnych Łubianek Wyższych aż po okres posługi biskupiej w Przemyślu i kres komunizmu. Wśród kwestii poruszonych w rozmowach są zagadnienia niezwykle istotne dla dwudziestowiecznych dziejów Polski, a dotyczące antykomunistycznej postawy Księdza Arcybiskupa, jego związków z działaczami opozycji demokratycznej, wreszcie spotkań i rozmów z Ojcem Świętym bł. Janem Pawłem II i bł. ks. Jerzym Popiełuszką

Dr Mariusz Krzysztofiński, jest historykiem rzeszowskiego Oddziału IPN i autorem książki – rozmów z ks. abp. Ignacym Tokarczukiem pt. Nie można zdradzić Ewangelii.  Rozmowy z abp. Ignacym Tokarczukiem. W oddziale IPN w Rzeszowie realizuje regionalny projekt badawczy o nazwie „Kościół katolicki w Europie Środkowo-Wschodniej w obliczu dwóch totalitaryzmów 1917–1990”.

Miejsce: Katolicki Uniwrsytet Lubelski w Lublinie, Collegium Joannis Pauli II (sala C-103)
Organizator: Katedra Historii Kościoła w XIX i XX wieku KUL, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Termin: 27 listopada 2013 r.
Strona www: kul.pl/pasterz-niezlomny-sp-abp-ignacy-tokarczuk,art_47978,1382821200,0.html

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz