Koncert „Przejście”. Pieśni Przemysława Gintrowskiego i Jacka Kaczmarskiego


W piątek, 13 grudnia w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, odbędzie się wyjątkowy koncert „13 XII: „PRZEJŚCIE. Pieśni Przemysława Gintrowskiego i Jacka Kaczmarskiego”

PLAKAT -ŁAPACZ PrzejścieKoncert będzie przede wszystkim opowieścią o zwykłym człowieku, który postawiony w tragicznej sytuacji stanu wojennego, musiał dokonywać często trudnych wyborów, niekoniecznie „mniejszego zła”. Utwory, którymi przypomną ów czas, to wiersze polskich poetów (m.in. Herberta, Czecha, Herbsta, Jastruna) umuzycznione przez Przemysława Gintrowskiego oraz teksty Jacka Kaczmarskiego z jego muzyką.

Inspiracją do stworzenia programu w takiej postaci stała się  instalacja Jerzego Kaliny „Przejście 1977 -2005”, która znajduje się na skrzyżowaniu ulic Świdnickiej i Piłsudskiego we Wrocławiu.

„Przejście” to projekt muzyczny, w którym brzmienie gitary klasycznej wzbogacone zostało, budującym nastrój niepokoju, akordeonem. Adam Łapacz (zdobywca nagród na festiwalach twórczości Jacka Kaczmarskiego m. in. na: IV Festiwalu Piosenek Jacka Karczmarskiego „Źródło wciąż bije„ Bydgoszcz 2009 - z rąk Patrycji Kaczmarskiej otrzymał Nagrodę Specjalną za swą propagatorską działalność, Bydgoszcz 2013 - II nagroda w kategorii solista; coroczne koncerty „Źródło. Przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu„; Festiwal ”Muzyczne Perły” Warszawa 2011) tym razem  zaprosił do współpracy akordeonistkę Malwinę Misiak, laureatkę wielu nagród i wyróżnień m. in. II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Castelfidardo (Włochy), Grand Prix na Festiwalu Zespołów Kameralnych w Sierpcu, ponadto trzykrotną stypendystkę uhonorowaną Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Wystąpią:

  • Adam Łapacz (gitara)
  • Malwina Misiak (akordeon)
  • Bilety: 20 (ulgowy), 25 (normalny) – do nabycia w Śródmiejskim Ośrodku Kultury, ul. Mikołajska 2 Kraków;
  • Miejsce: „Piwnica pod Baranami” Rynek Główny 27.

Miejsce: Piwnica pod Baranami w Krakowie
Organizator: Katedra Historii Kościoła w XIX i XX wieku KUL, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Termin: 13 grudnia 2013 r.
Strona www: Adam Łapacz – koncertowo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz