Do wygrania: „Ja jestem Wenus”, S. McKay [wyniki]


Ja jestem Wenus to nietypowa biografia Diego Velazqueza, po raz pierwszy opowiedziana z perspektywy jego pięknej muzy. Barbara Mujica, autorka słynnej „Fridy„ po raz kolejny sięgnęła po temat z zakresu kultury hiszpańskojęzycznej, tym razem przedstawiając historię powstania kontrowersyjnego w XVII wieku obrazu Velazqueza ”Wenus z lustrem”. Zainspirowana jego legendą pisarka przedstawiła losy wyjątkowego dzieła, hiszpańskiego malarza i zagadkowej modelki z kobiecego punktu widzenia. Portal „historia.org.pl” jest patronem medialnym publikacji.

jajestemwenusPrzykładowe odpowiedzi

  1. W muzeum Prado w Madrycie.
  2. Portret młodzieńca z gałązką w dłoni.
  3. a) Ponieważ przedstawia nagą kobietę, a w czasach inkwizycji było to nie tylko kontrowersyjne, ale i niebezpieczne. b) Obraz zaatakowała w 1914 r. sufrażystka.

Zwycięzcy

  1. Katarzyna Różalska z Wilczyc
  2. Katarzyna Iwańczak z Libiąża
  3. Piotr Hankus z Jordanowa
Gratulujemy!

Wyciąg z regulaminu

Wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi rozlosowaliśmy książki. Nagrody zgodnie z regulaminem zostaną wysłane w ciągu 30 dni. Jednak zwykle trwa to znacznie krócej.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz