„Krystyna Skarbek. Królowa antyniemieckiego podziemia czy zdrajczyni?”, J. Molenda [premiera]


Krystyna Skarbek była ulubioną agentką Churchilla, Francuzi uhonorowali ją najwyższymi odznaczeniami za odwagę, podczas gdy rodacy uważali za zdrajczynię.  Teraz nakładem wydawnictwa Bellona o tej kontrowersyjnej dla Polski postaci ukazała się książka Jarosława Molendy.

6705Do Skarbek jeszcze przed wojną przylgnęła łatka kobiety, która równie łatwo zmienia wyznania co mężczyzn. Chciała być kobietą niezależną i żyć na własnych warunkach. Jej tragiczna śmierć wciąż jest zagadką. Czy zginęła z ręki zazdrosnego kochanka czy była ofiarą wojny wywiadów? Musiała umrzeć, bo wiedziała za dużo? Tego nie dowiemy się chyba nigdy, bo jej akta w brytyjskim archiwum są utajnione do dziś.

Tytuł: Krystyna Skarbek. Królowa antyniemieckiego podziemia czy zdrajczyni?
Autor: Jarosław Molenda
Wydawca: Bellona
Liczba stron: 336
Okładka: miękka
ISBN: 9788311130036
Cena detaliczna: 34,90
Kup online: ksiegarnia.bellona.pl

patronat medialny sprawuje historia logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz