Ogromne zainteresowanie Wydarzeniem Historycznym Roku. Zmieniamy terminy głosowania


Ze względu na ogromne zainteresowanie Plebiscytem na Wydarzenie Historyczne Roku Muzeum Historii Polski informuje, że został przesunięty termin rozpoczęcia głosowania internetowego. Platforma umożliwiająca głosowanie zostanie uruchomiona 12 marca na stronie muzhp.pl.

To korespondencja ze zgłoszeniami tylko z jednego dnia, jaką otrzymała nasza redakcja. Zainteresowanie plebiscytem było ogromne.

To korespondencja ze zgłoszeniami tylko z jednego dnia, jaką otrzymała nasza redakcja. Zainteresowanie plebiscytem było ogromne.

Zmiana jest podyktowana ogromem zgłoszeń, które w dużej części wpłynęły w ostatnich dniach przed końcem możliwego terminu. Każde ze zgłoszeń jest wnikliwie analizowane przez jurorów, którzy w związku z ich ilością potrzebują więcej czasu na podjęcie decyzji.

W związku ze zmianą daty rozpoczęcia, zmianie ulega również data zakończenia głosowania. Internauci będą mogli oddawać swoje głosy na dane wydarzenie do 13 kwietnia (niedziela) – włącznie.

Przypominamy, że „Wydarzenie Historyczne Roku to ogólnopolski Plebiscyt organizowany od 2007 r. i którego celem jest wyróżnienie autorów najciekawszych inicjatyw historycznych. Z roku na rok wzrasta liczba zgłaszanych projektów. W ubiegłym roku, aż 65 wydarzeń rywalizowało o miano najważniejszego, z czego 10 znalazło się w ścisłym finale. Tysiące głosujących za najważniejsze Wydarzenie Historyczne Roku 2012 uznało projekt edukacyjny towarzyszący musicalowi „Korczak, którego organizatorem była Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki. Uroczyste wręczenie statuetki odbyło się w sali Opery. Zwycięski projekt edukacyjny „Korczak był przedsięwzięciem służącym budowaniu dialogu na temat relacji między kulturą żydowską i innymi kulturami stanowiącymi spuściznę, ale i żywą tkankę kulturową Podlasia.

W poprzednich latach internauci wybrali m.in. organizację uroczystego pochówku dowódcy obrony odcinka Wizna kapitana Władysława Raginisa i porucznika Stanisława Brykalskiego (2011) i otwarcie nowoczesnej ekspozycji „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa w podziemiach Rynku Głównego w Krakowie (2010).

Patronat honorowy nad Plebiscytem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

Patronat medialny nad Plebiscytem objęło Polskie Radio, TVP Historia oraz TVP Warszawa.

Zostaw własny komentarz