Konferencja: „Społeczeństwo a władza w momentach przełomowych (1944/1945–1989)”


Studenckie Koło Historii Najnowszej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza na ogólnopolską studencko-doktorancką konferencję pt.: Społeczeństwo a władza w momentach przełomowych (1944/1945–1989)”. Konferencja obędzie się w Instytucie Historii UJK (ulica Żeromskiego 5) w dniach 3-4 czerwca 2014.

logoCelem konferencji jest dyskusja na temat stosunków między władzą komunistyczną a społeczeństwem w szerokim kontekście badawczym. Głównymi wątkami spotkania będą wydarzenia z zakresu polityki, gospodarki, społeczeństwa i władzy w momentach przełomowych czyli np. w czasie przejmowania władzy przez komunistów czy w dobie narodzin Solidarności i wprowadzenia stanu wojennego. Oczywiście są to jedynie przykładowe obszary tematyczne. Konferencja skierowana jest dla młodych badaczy: studentów pierwszego i drugiego stopnia oraz uczestników studiów doktoranckich.

Termin zgłoszenia upływa 10 kwietnia 2014 r., ogłoszenie listy przyjętych referatów 20 kwietnia 2014 r. Tematy wraz z abstraktami (max. 200 słów) i bibliografią prosimy wysyłać na adres skhn.ujk@gmail.com. Opłata konferencyjna wynosi 50 zł i w jej ramach organizatorzy zapewniają dwa posiłki. Osoby zainteresowane noclegiem prosimy o informację (dodatkowa opłata).

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne pod adresem:

http://skhn-ujk.blogspot.com/

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz