Pierwsze polskie wydanie Raula Hilberga


Dla badań nad historią Holokaustu tak książka ma wielkie znaczenie - „Zagłada Żydów Europejskich” autorstwa Raula Hilberga (1926 - 2007). Praca licząca 1700 stron została przetłumaczona na język polski. 25 marca w Krakowie odbędzie się jej polska premiera. Z tej okazji zaplanowano również dyskusję.

HilbergPlakat

Po długim oczekiwaniu na rynku polskim pojawia się praca Hilberga o „Zagładzie...”. Szczegółowe studium zostało wydane w trzech tomach w bardzo estetycznej formie. Pierwsze wydanie książki ukazało się w 1961 roku, drugie w 1985, a trzecie w 2003 roku. Wydanie polskie zostało wzbogacone o dodatkowe poprawki i uzupełnienia autora. Praca nad tym dziełem trwała 50 lat, w efekcie studium zagłady Żydów okazało się niezwykle szczegółowe i uporządkowane. W przejrzysty sposób autor oddał dzieje Holokaustu w Europie prowadzonego przez nazistowski system zagłady.

Premiera będzie miała miejsce 25 marca 2014 roku o godzinie 17:00 w Żydowskim Muzeum Galicja przy ulicy Dajwór 18. Organizatorami są wyżej wymienione muzeum oraz Centrum Badań Holokaustu UJ. W zaplanowanej dyskusji wezmą udział: redaktor Konstanty Gebert, Jerzy Giebułtowski (tłumacz), dr Piotr Stefaniuk (wydawca), dr hab. Dariusz Libionka (Centrum badań nad Zagładą Żydów), moderatorem spotkania będzie dr Piotr Weiser z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ.

Źródło: http://www.galiciajewishmuseum.org/aktualnosci/wtorek-25032014-1700-krakowska-premiera-monografii-raula-hilberga

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz