Krymu historia nieprawdziwa. Internet tworzy własną historię


W Internecie krąży zdjęcie, które szybko zdobyło olbrzymią furorę wśród internautów. Przedstawia świętujących żołnierzy radzieckich, które podpisano  „70. lat temu, 17 marca 1944 r. Sowiecka Armia rozpoczęła operację wyzwolenia Krymu spod nazistowskiej okupacji.” Skojarzenia z obecną sytuacją  na Krymie nasuwają się same.

twitter krym

To kolejny przykład, gdy internet tworzy własną historię.  Wykorzystane zdjęcie, co prawda jest związane z operacją krymską, ale przedstawia jej końcowy etap. Jednak ta zbrojna ofensywa rozpoczęła się 8 kwietnia 1944 r., a nie 17 marca jak życzyliby sobie autorzy opisu.

Na fotografii widać, jak nad brzegiem Morza Czarnego, radzieccy żołnierze świętują wyzwolenie Sewastopola (9 maja 1944 r.) szturmowanego od 5 maja 1944 r. przez siły 4. Frontu Ukraińskiego.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz