18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie pod hasłem „Myślenie zawsze zaczyna się od czytania”


Tegoroczna 18. już edycja Targów odbędzie się w dniach 23-26 października. Hasłem przewodnim Targów są słowa profesora Tadeusza Gadacza: „Myślenie zawsze zaczyna się od czytania”. Impreza zmienia także layout na kolor szmaragdowej zieleni.

18. Międzynarodowe Targi Książki w KrakowieW 2013 Kraków uhonorowano prestiżowym tytułem Miasta Literatury UNESCO - jako jedno z siedmiu miast na świecie. W związku z tym Targi Książki w Krakowie zmieniają nazwę na Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.

Targi zmieniają także siedzibę na Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków mieszące się przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie. Zostało zbudowane z myślą o organizatorach targów, kongresów, konferencji i wszelkiego rodzaju eventów.

Najważniejszą zaletą nowego obiektu jest wielofunkcyjność. Duża (13 tys. m2) i niczym nieograniczona przestrzeń (dwie hale – 4 i 5 tys. m2) z powodzeniem pełni zarówno funkcję obiektu targowego, jak i centrum konferencyjnego. Hala wystawowa, przekształcona w salę audytoryjną, umożliwia organizację kongresu nawet dla 5 tysięcy uczestników. EXPO Kraków oferuje także zespół klimatyzowanych, modułowych sal konferencyjnych, przestronne lobby i restaurację.

W 2013 roku w imprezie uczestniczyło 570 wystawców i 40 000 miłośników książek.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz