Szkolenie dla młodych menadżerów kultury


Wyszehradzka Akademia Zarządzania Kulturą (VACuM) to najnowszy międzynarodowy projekt europejski kierowany do młodych menadżerów kultury z krajów tzw. grupy wyszehradzkiej oraz partnerów ze wschodu i zachodu.

WD

Ten atrakcyjny program edukacyjny jest wynikiem współpracy Stowarzyszenia Willa Decjusza, Marcel Hicter Association for Cultural Democracy z Brukseli oraz licznych partnerów ze Słowacji, Węgier, Czech, Ukrainy, Gruzji i Armenii. Projekt powstawał z myślą o osobach pracujących lub mających doświadczenie w tzw. szeroko pojętym zarządzaniu kulturą (chodzi o instytucje państwowe, jaki i inicjatywy prywatne oraz wszelkie organizacje pozarządowe z obszaru Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego).

VACuM to 24-miesięczne szkolenie obejmujące dwie 10-dniowe sesje szkoleniowe (1-10 września 2014 w Krakowie i 9-18 marca 2015 w Pradze) oraz 3-dniowe Seminarium Dyplomowe (12-14 września 2015 w Tbilisi). Szkolenie obejmować będzie aktualną problematykę polityczna, społeczną i gospodarczą starego kontynentu. Prowadzący będą pogłębiać widzę uczestników, ucząc kreowania i wdrażania nowej polityki społecznej, ekonomicznej, etc. Jednym z głównych zadań projektu jest rozwinięcie umiejętności menadżerskich w obszarze zarządzania sprawami lokalnymi i kooperacji międzynarodowej.

Autorzy projektu zastrzegają jednak, że w formularzu zgłoszeniowym określić należy stopień posiadanej wiedzy na wymienione powyżej tematy.  Przypominamy: termin zgłoszeń mija 15 maja 2014!

Dodatkowy kontakt: Marcin Dyrcz, Stowarzyszenie Willa Decjusza, ul. 28 Lipca 1943 17a, 30-233 Kraków, tel.: +48 12 425-36-44 w. 197, fax: +48 12 425-36-63

www.facebook.com/WillaDecjusza

www.villa.org.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz