Zamek hrabiego Draculi na sprzedaż


Jeśli szukacie akurat imponującego lokum w Transylwanii i macie do dyspozycji wystarczającą ilość gotówki, to zamek Draculi może być Wasz.

Zamek w Branie, aut. Huffer CC BY-SA 3.0

Zamek w Branie, aut. Huffer CC BY-SA 3.0

W całej historii jest jednak jeden „haczyk”- sam hrabia, lub też pierwowzór tej postaci nigdy nie mieszkał w oferowanym zamku.

„Jeśli ktoś złoży poważną ofertę, to na pewno ją rozważymy ”- powiedział Mark Mayer w wywiadzie udzielonym brytyjskiemu dziennikowi Daily Telegraph. Firma Pana Mayera-Herzfeld & Rubin będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie ewentualnej transakcji sprzedaży zamku znanego pod nazwą Bran

Według oficjalnej strony zamku Bran został on zbudowany w latach 1377-1388. Swą nazwę budowla zawdzięcza temu, iż przypomina ona wyglądem zamek opisany przez Bram’a Stoker’a w jego powieści Dracula. Uważa się, że pisarz nigdy osobiście zamku nie odwiedził, jednak bardzo dużo o nim czytał i zdecydował się wiernie oddać jego piękno na kartach swej powieści.

Postać hrabiego Draculi można w luźny sposób powiązać z Vladem Draculą, który jednak nigdy w zamku Bran nie mieszkał, lecz jak sugerują źródła historyczne przez okres dwóch miesięcy przebywał on w nim jako więzień.

Nowy właściciel 57-komnatowego zamku na pewno będzie musiał głęboko sięgnąć do kieszeni. Oficjalnie cena budowli nie została podana jednak w ciągu ostatnich kilku lat zmieniała ona właścicieli. Mówi się, że w przeszłości sprzedano ją za 135 milionów dolarów.

Ewentualny zakup poważnie uszczupli portfel nabywcy, lecz w perspektywie może okazać się doskonałą inwestycją. Rocznie zamek Bran odwiedza 560 tysięcy osób co przy odpowiednim zarządzaniu obiektem stanowi szansę na niebagatelne zyski.

Zamek "Draculi", aut. Aw58, CC BY-SA 3.0

Zamek „Draculi”, aut. Aw58, CC BY-SA 3.0

Źródło: Dracula’s Castle For Sale For The Right (But Undisclosed) Price

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz