„Cichy Don” po raz czwarty


Sergiej Ursuliak podjął się sfilmowania znanej powieści Michaiła Szołochowa „Cichy Don”. Będzie to czwarta ekranizacja utworu. Poprzednie zrealizowano w 1931, 1956 oraz 2006 roku.

Okładka

Powieść Szołochowa powstała w latach 1928 - 1940. Składa się z czterech tomów. Opowiada o historii i życiu Kozaków dońskich na przełomie XIX i XX wieku. Głównym jej bohaterem jest Grigorij Melechow (pierwowzorem tej postaci jest przywódca Kozaków dońskich Charłampij Jermakow).

Sergiej Ursuliak starannie przygotowywał się do realizacji filmu. Odwiedził muzeum poświęcone Szołochowowi, rozmawiał z Kozakami oraz interesował się kozackim stylem życia.

Reżyser podkreślił, że głównym powodem ekranizacji tej powieści jest jej aktualność. Objawia się ona tym, że pod wpływem określonych idei w danej społeczności występują podziały na swoich i wrogów. Uważa on, że ekranizacja może przyczynić się do uzdrowienia relacji w danej społeczności.

Zakończenie realizacji filmu przewidziane jest w przyszłym roku, w 110 rocznicę urodzin Szołochowa. Reżyser nie podał, kto w nim zagra. Zdjęcia kręcone są w chutorze Małyj Gromchonok w obwodzie rostowskim.

Źródło: V rostovskoj oblasti nachalis s’emki „Tichovo Dona”

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz