Nagrobek Oskara Kolberga doczekał się gruntownej renowacji


3 czerwca 2014 roku na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie został uroczyście zaprezentowany po renowacji nagrobek Oskara Kolberga.

Nagrobek O. Kolberga po renowacji / fot. Anna Kaczmarz, IMiT

Nagrobek O. Kolberga po renowacji / fot. Anna Kaczmarz, IMiT

W wydarzeniu wzięli udział m.in. dr Zenon Butkiewicz - Dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Magdalena Sroka - Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, Małgorzata Jantos - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa, Joanna Bobowska i Jerzy Fedorowicz - Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawiciele instytucji kultury, a także rodzina Oskara Kolberga.

Uroczystości towarzyszył poczet sztandarowy Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, a wartę honorową pełnili Strażnicy Miejscy Miasta Krakowa.

Renowacja nagrobka została sfinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a organizatorem uroczystości był Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa.

Rok Kolberga 2014 ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 6 grudnia 2013 roku z okazji przypadającej w 2014 roku 200. rocznicy urodzin Oskara Kolberga, wybitnego folklorysty i etnografa. Rocznica obchodzona jest pod auspicjami UNESCO. Informacje o obchodach Roku Kolberga dostępne są na oficjalnej stronie www.kolberg2014.org.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz