Konkurs z Polsat Viasat History: „Biała królowa”, P. Gregory


Biała królowa to jedna z bestsellerowych książek Phillipy Gregory. By mieć szansę na wygranie jednego z pięciu egzemplarzy książki należy w terminie do 15 czerwca 2014 r. poprawnie odpowiedzieć na pytania.

Pytanie konkursowe

  1. Jakie rody brały udział w Wojnie Dwóch Róż?
  2. Co stało się powodem rozpoczęcia wojny?
  3. Jaki rodzaj relacji łączył Małgorzatę Beaufort i Henryka VIII?

Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Konkurs organizowany jest przy współpracy z Polsat Viasat History.

O książce

Biala-krolowa_Philippa-Gregory,images_product,1,978-83-245-7881-8Król Edward IV York zakochuje się w pięknej wdowie i przed upływem miesiąca bierze ją w sekrecie za żonę. Gdy to małżeństwo wychodzi na jaw, Elżbieta Woodville i jej najbliżsi dostają się w sam środek walk o władzę i wpływy na królewskim dworze, gdzie muszą stawić czoło starym wrogom, jak również nowym rywalom.

Philippa Gregory w przejmujący sposób oddaje historyczny dramat poprzez losy kobiet - w „Białej Królowej” główną bohaterką i narratorką jest Elżbieta Woodville, pierwsza plebejuszka, której dane było wyjść za mąż z miłości, i to za króla od młodości sposobionego do wojny. Elżbietą powoduje namiętność i ambicja - podczas gdy krzepnie na zdobytej pozycji, na plan pierwszy wysuwają się jej dwaj synowie, których późniejsze tajemnicze zniknięcie spędza sen z powiek historykom od stuleci, jako że losy dwóch książąt z Tower do dziś są nieznane. Philippa Gregory swoim zwyczajem przedstawia własne, niezwykle silnie przemawiające do wyobraźni wytłumaczenie.

Tytuł: Biała królowa
Autor: Philippa Gregory
Wydawnictwo: Książnica
ISBN: 978-83-245-7881-8
Oprawa: miękka
Liczba stron: 480

Polsat Viasat History_1


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz