Mauretańskie fortece nową scenerią „Gry o Tron”


Mauretańskie fortece planowane są jako lokalizacje scen do piątego sezonu „Gry o Tron”. HBO nie potwierdziło jeszcze konkretnych miejsc planów filmowych, ale hiszpańskie media już donoszą, że Alkazar w Sewilli jest jednym z nich.

Pałac w Alkazarze, aut. Pufacz

Pałac w Alkazarze, aut. Pufacz

Przez tysiące lat południowy region hiszpańskiej Andaluzji gościł na swoich terenach wiele inwazji, podbojów i sporów. Dziś rejon ten powraca w pewien sposób do swojej dawnej świetności podczas przygotowań do kolejnego sezonu GoT. Rozstrzygając tygodniowe spekulacje, HBO potwierdziło, że sezon piąty wielkiego hitu fantasy będzie częściowo kręcony w prowincji Sewilla (we wspólnocie autonomicznej Andaluzji). Zdjęcia do serialu mają prawdopodobnie wystartować pod koniec tego roku. Biorąc pod uwagę to, że Andaluzja jest bogata w majestatyczne ogrody i imponujące twierdze sięgające czasów kalifatu Kordoby, wydaje się być ona doskonałym wyborem.

Mimo to, że dokładne miejsca kręcenia serialu muszą zostać jeszcze potwierdzone, hiszpańskie media już oznajmiły, że Alkazar w Sewilli wraz ze swoim dziedzińcem, przejrzystym rozlewiskiem i podtopionymi ogrodami, będzie jednym z kilku miejsc, które pojawią się w produkcji. „Wiadomość ta pojawiła się podczas pracy za kulisami w tym właśnie rejonie„ opowiada Carlos Rosato- kierownik Komisji Filmowej Andalucía. ”Słysząc ją, wielu ludzi się ucieszyło”. Andaluzja jest jednym z regionów najbardziej dotkniętych przez hiszpański kryzys gospodarczy.

Rosado mówi, że za wcześnie jest jeszcze na konkretne założenia, ale jak pokazują poprzednie doświadczenia, prace ekipy filmowej mogą przynieść ogromne zyski. W swoich wypowiedziach podaje przykład Irlandii Północnej, w której szacuje się, że serial wzbogacił gospodarkę o 80 milionów funtów. Dzięki temu, że „Gra o Tron„ była tam kręcona powstało także wiele tysięcy miejsc pracy. Wydają się to być bardzo optymistyczne statystyki w rejonie, gdzie co trzecia osoba nie ma pracy. „Irlandia Północna odnotowała też 32-procentowy wzrost w turystyce„ mówi Rosado. ”Jak tylko wizerunek Hiszpanii pojawi się na ekranie, nie mam wątpliwości, że efekt będzie podobny do tego jaki miał miejsce w przypadku innych miejsc gdzie tworzone były zdjęcia do serialu”.Z pewnością te historyczne miejsca zyskają nowe atuty w oczach zwiedzających.

Inne lokacje planu filmowego Gry o tron to: Chorwacja, Malta, Maroko i Islandia. Piątego sezonu można się spodziewać w 2015 roku.

Źródło: Game of Thrones to use Andalusia’s Moorish fortresses as season five set

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz