Wystawa o I wojnie światowej


„Wojna kończąca pokój” to tytuł wystawy w Muzeum Multimedia Art w Moskwie. Otwarto ją 3 lipca br.

Wystawa, fot. HBF, G. Pusch

Wystawa, fot. HBF, G. Pusch

Wystawę otworzył Sergiej Naryszkin, przewodniczący Dumy Państwowej. Eksponaty zaprezentowane na wystawie pochodzą z wiodących muzeów światowych, archiwów państwowych oraz prywatnych kolekcji z Francji, Rosji
i Włoch. Starano się je dobierać tak, by przedstawić wojnę i jej następstwa oczami ówczesnego społeczeństwa rosyjskiego.

Sergiej Naryszkin podczas otwarcia wystawy powiedział, że jej celem jest uświadomienie wszystkim ludziom okropności, jakie niesie ze sobą konflikt zbrojny. Dodał także, że ma być nauczką, by takie sytuacje nie powtarzały się.

Wystawa potrwa do 19 października. Zorganizowały ją: Ambasada Francji, Instytut Francuski w Rosji oraz francuski Komitet Uroczystości Stulecia pierwszej wojny światowej.

Muzeum Multimedia Art to następca Moskiewskiego Domu Fotografii. Otwarto go 11 października 2010 roku. Jego siedziba znajduje się na ulicy Ostożenka 16.

 

Źródło: Naryshkin otkryl v Moskve vystavku posvashchennuyu Pervoj mirovoj vojne

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz