Książę William otwiera nową wystawę Imperial War Museum


Nowa wystawa zadedykowana pierwszej wojnie światowej została oficjalnie otwarta przez Księcia Williama i Davida Camerona. Wystawa ta jest najnowszym dziełem Imperial War Museum, które przez ostatnie sześć miesięcy było remontowane i z tego powodu zamknięte dla odwiedzających.

Strona internetowa Imperial War Museum, http://www.iwm.org.uk/history/first-world-war-fighting-front

Strona internetowa Imperial War Museum, http://www.iwm.org.uk/history/first-world-war-fighting-front

Wybór Księcia Williama ma charakter nieprzypadkowy, ponieważ w 1920 roku to Król Jerzy V uroczyście otworzył muzeum. Ponadto Książę był osobiście zaangażowany w projekt budowy nowej wystawy, ponieważ patronował fundacji na jej rzecz.

Remont pochłonął 40 milionów funtów brytyjskich, a znaczący w tym udział mieli obywatele państwa, którzy wysyłali swoje datki na ten cel. Ekspozycje muzealne znajdują się odtąd w nowych wielkich salach, trzy razy większych niż przedtem. Muzeum mogło udostępnić zwiedzającym ponad 1300 nowych eksponatów. Wiele spośród nowych nich to artefakty żołnierskie znalezione na frontach oraz osobiste pamiątki żołnierzy, którzy powrócili do domów. Przebudowano również atrium zgodnie z projektem firmy Lord Foster, i dzięki temu można było umieścić w nim myśliwiec Spitfire i samolot odrzutowy Harrier Jump Jet. Znalazły swoje miejsce także samolot-pocisk V1 i pocisk balistyczny V2. Spośród czterystu eksponatów w samym atrium, sześćdziesiąt jest pokazywanych po raz pierwszy. Zadbano także o wymogi współczesnych zwiedzających, którzy szczególnie lubią interaktywne ekspozycje.

O tym, jak prezentuje się wystawa, możecie zobaczyć dzięki materiałom publikowanym przez serwis DailyMail.

Polecamy również odwiedzić stronę muzeum i specjalną zakładkę poświęconą najnowszej wystawie, która gromadzi fotografie eksponatów prezentowanych w muzealnych galeriach.

Źródło: Prince William and David Cameron officially open Imperial War Museum’s new First World War galleries as visits begin following £40m refurbishment

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz