Laibach dla Powstańców Warszawskich


Narodowe Centrum Kultury prezentuje najnowszą płytę zespołu Laibach: „1 VIII 1944. Warszawa”. Nowy album słoweńskiej legendy muzyki industrialnej i szeroko rozumianej awangardy, przygotowany został specjalnie na zbliżające się obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Okładka nowego albumu Laibach '1 VIII 1944. Warszawa'

Okładka nowego albumu Laibach ‚1 VIII 1944. Warszawa’

Wydawcą krążka jest Narodowe Centrum Kultury. Do jednego z utworów - „Warszawskie dzieci” - powstaje również videoclip. Płytę można zakupić w księgarni NCK. Na płycie zamieszczone są trzy utwory:

1. Warszawskie dzieci

2. Zog Nit Keyn Mol

3. Mach Dir Nichts Daraus

24 października 2014 r. (piątek) materiał z płyty zostanie zaprezentowany podczas koncertu Laibach w ramach Soundedit Festival. Będzie to jedyne wykonanie na żywo kompozycji z tego minialbumu.

Projekt zrealizowano na zlecenie Narodowego Centrum Kultury ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Więcej na stronie Laibach.

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz