Jarmark Jagielloński w Lublinie - zaproszenie


W dniach 14 - 17 sierpnia w murach lubelskiego Starego Miasta odbędzie się kolejna odsłona zdobywającego coraz większą popularność Jarmarku Jagiellońskiego. Tegoroczna edycja obfitować będzie w ciekawe i oryginalne wydarzenia jak na przykład Warsztaty Robienia Lalek Motanek czy spotkania połączone opowieściami poświęconymi min. Historii Tatarów Krymskich przedstawianą przez Romana Kravchenko i Oleksę Doroszenko. 

logo

Jarmark Jagielloński przeplata tradycję ze współczesnością, zabawę z edukacją, kusi oryginalną sztuką ludową i pięknym rękodziełem, jednoczy ludzi, którzy dzielą się swoją pasją – wprawdzie przyjeżdżają z kilku państw i mówią w różnych językach,
ale podczas Jarmarku nie ma granic. To spotkania, opowieści, wystawy, spektakle, warsztaty, koncerty i słynne już potańcówki
na świeżym powietrzu.

Tematem przewodnim tegorocznego Jarmarku jest wycinanka tradycyjna.

 Muzyczna odsłona festiwalu to między innymi występ zespołu Lautari z Projektem Vol.67, nawiązującym do wielkiego dzieła zbiorów etnograficznych Oskara Kolberga. Grupa eksploruje dziedzictwo muzyki tradycyjnej, korzystając jednocześnie ze współczesnego brzmienia. Usłyszymy również Karolinę Cichą, która w swojej twórczości przypomina, redefiniuje i ożywia kulturę dawnego Podlasia, w utworach z projektów Wieloma Językami i Pozdrowienia z Jidyszlandu.

Jarmark Jagielloński (5)

Błonia pod Zamkiem tradycyjnie już zamienią się w plac gier i zabaw, przestrzeń dla dzieci, rodziców i dziadków. Ponownie rozstawiona zostanie tam Yurta Nomadów Kultury, w której odnajdziecie historie, melodie i opowieści z różnych stron świata.

Podczas Jarmarku uliczki Starego Miasta już po raz ósmy zapełnią się straganami, na których swoje wyroby zaprezentują artyści i rzemieślnicy z Polski, Ukrainy, Słowacji, Białorusi i Litwy. A wszystkich, którzy pragną jeszcze lepiej poznać tradycję.

Szczegółowy program Jarmarku Jagiellonskiego znajdziecie państwo w tym miejscu. 

 

patronat-medialny-sprawuje-historia-logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz