Świętuj Dni Karskiego w Krakowie


W piątek 1 sierpnia o g. 18.30 w Aptece pod Orłem na placu Bohaterów Getta zostanie otwarta plenerowa wystawa „Jan Karski. Człowiek wolności„. Ekspozycja poświęcona postaci Emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego, ”człowiekowi, który chciał zatrzymać Holokaust”, prezentowana jest w Krakowie w ramach Dni Karskiego.

Rok 2014 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Jana Karskiego. Z tej okazji Muzeum Historii Polski organizuje w całym kraju „Dni Karskiego, czyli cykl wydarzeń, które mają przybliżyć postać i życie Jana Karskiego. We współpracy z Muzeum Historycznym  m. Krakowa w sierpniu zaplanowano szereg wydarzeń w ramach „Dni Karskiego w Krakowie”, a otwiera je polsko-angielska wystawa opowiadająca o życiu i misji Karskiego. Wystawa będzie dostępna do końca miesiąca, natomiast w ostatni weekend sierpnia w Fabryce Emalia Oskara Schindlera odbędą się pokazy filmowe i koncert muzyki klezmerskiej oraz inne atrakcje.

1 sierpnia, g. 18.30wernisaż wystawy „Jan Karski. Człowiek wolności”: Apteka pod Orłem/plac Bohaterów Getta (po spotkaniu zapraszamy na lampkę wina)

1-31 sierpnia: wystawa plenerowa „Jan Karski. Człowiek wolności na placu Bohaterów Getta,

30 sierpnia, g. 17.00-18.30projekcje filmów („Wysłannik z Polski„ i ”Niewykorzystane fragmenty stworzone przy kręceniu Shoah”), prezentacja książek o Janie Karskim, Fabryka Emalia Oskara Schindlera, ul. Lipowa 4)

31 sierpnia, g. 18.30-20.00koncert muzyki klezmerskiej - zespół SHOFAR (Trzaska, Moretti, Rogiński), zakończenie Dni Karskiego w Krakowie, Fabryka Emalia Oskara Schindlera,ul. Lipowa 4.

zapr_elektr_krakow

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz