Premiera: „U-booty znów atakują”, W. Luth, C. Korth


Wydawnictwo Finna wydało kolejną książkę, która zawiera wspomnienia marynarzy walczących na morzach i oceanach II wojny światowej. Tym razem to wydane w czasie wojny wspomnienia dwóch asów U-bootwaffe to kontrowersyjna książka, nie stroniąca od hitlerowskiej propagandy.

u-booty-znow-atakuja

Wydane w czasie wojny wspomnienia dwóch asów U-bootwaffe to kontrowersyjna książka, nie stroniąca od hitlerowskiej propagandy.

To jednak także skarbnica wiedzy o życiu codziennym na U-boocie pokazująca niemal każdy aspekt służby na okręcie podwodnym.

Książka przełamuje modną dzisiaj tezę, że U-bootwaffe stanowiło państwo w państwie, że dowódcy Ubootów wykonywali po prostu swoją robotę i nie byli zaangażowani w faszyzm. Publikowane wpsomnienia obalają ten mit i pokazują, że i tam, jak w każdej dziedzinie życia w hitlerowskich Niemczech, dotarł faszyzm, i to w tej najgorszej formie - nienawiści do innych ludzi tylko dlatego, że stanowili inną nację.

Tytuł: U-booty znów atakują
Autor: Wolfgang Luth, Claus Korth
Wydawca: Finna
Liczba stron: 260
Okładka: twarda
ISBN: 978-83-64141-92-8
Cena detaliczna: 39,00 zł

patronat medialny sprawuje historia logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz