Szlakiem bitew pierwszej wojny


Samochodowa ekspedycja szlakiem bitew stoczonych przez żołnierzy rosyjskich wyruszyła z Kaliningradu. Trwała cztery dni.

Rosyjska haubica na froncie rosyjsko-niemieckim, 1915

Rosyjska haubica na froncie rosyjsko-niemieckim, 1915

Wyprawa zaczęła się 4 sierpnia br. Zorganizowana była w ramach projektu „Europejski wymiar Wielkiej Wojny 1914 – 1918″. Jej celem było odwiedzenie miejsc bitew i pochówku żołnierzy rosyjskich poległych w bitwach tamtej wojny oraz spotkania z pracownikami muzeów, przedstawicielami administracji samorządowej i środowiskiem biznesowym. Wzięli w niej udział pracownicy Obwodowego Muzeum Historyczno – Kulturalnego w Kaliningradzie oraz przedstawiciele organizacji młodzieżowych i biznesowych. Łącznie uczestniczyło w niej kilkadziesiąt osób.

Trasa ekspedycji przebiegała Polskę. Uczestnicy zwiedzili: Olsztyn, Warszawę, Łódź, Kraków oraz Gorlice. Pierwszym miejscem postoju był grób generała Aleksandra Samsonowa, który w 1918 roku ufundował marszałek Paul von Hindenburg. W Łodzi członkowie wyprawy oglądali rekonstrukcję Operacji Łódzkiej.

Wyprawa została wsparta przez Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej.

Źródło: Avtoekspediciya po mestam boev Pervoj mirovoj startuet iz Kaliningrada

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz