„Wyrwana z piekła” – spotkanie promocyjne


8 września w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Lęborku odbędzie się uroczystość jubileuszu 90. urodzin
Pani Klary Gertrudy Jutrzenki Trzebiatowskiej. Z tej okazji zorganizowana zostanie promocja książki Edmunda Szczesiaka „Wyrwana z piekła” publikowanej nakładem Wydawnictwa Oskar.

„Wyrwana z piekła”

„Wyrwana z piekła”

Pani Klary Gertrudy Jutrzenki Trzebiatowskiej, mieszkanka Borowego Młyna w 1945 roku została porwana przez Rosjan i dopiero po 53 latach wróciła z Archangielska do rodzinnej wsi – głównie staraniem Benedykta Reszki, krewnego jej męża i Zyty Jutrzenka Trzebiatowskiej, bratowej. Dzięki zabiegom wielu ludzi dobrej woli w krótkim czasie odzyskała utracone obywatelstwo polskie, dzięki czemu mogła pozostać w ojczyźnie.

Od 16 maja 2008 roku przebywa w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Lęborku.

Laudację na cześć Jubilatki wygłosi Benedykt Reszka. Spotkanie urodzinowe będzie połączone z promocją książki Edmunda Szczesiaka, Wyrwana z piekła, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Oskar, i przedstawia dramatyczne losy Jubilatki. Opisuje ona jej pobyt w Związku Radzieckim, powrót na Kaszuby w 1998 roku i kolejne lata, spędzone już w Polsce.

Autor, Edmund Szczesiak to gdański reportażysta, opublikował czternaście książek, m.in. Znachor w bloku (1987),
Jasnowidz z Człuchowa (1999). W 1999 roku ukazała się pierwsza książka o losach Gertrudy – Porwana.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz