Jarmark Rycerski w Rabsztynie 2014


W dniu 14 września 2014 r. w mieszącym się na Szlaku Orlich Gniazd zamku w Rabsztynie, koło Olkusza odbędzie się jarmark rycerski.

plakat_jarmark_OK_1Celem imprezy jest upowszechnienie w różnorodnej i atrakcyjnej formie tradycji dawnych rzemiosł ziemi olkuskiej w powiązaniu z historią zamku Rabsztyn oraz zaprezentowanie tradycji rzemieślniczych w postaci stoisk i warsztatów. Imprezie będą towarzyszyły pokazy walk rycerskich oraz występy artystyczne.

W imprezie udział wezmą rzemieślnicy i rękodzielnicy, a także handlowcy i wystawcy takich specjalności jak: wyroby regionalne, rękodzieło, ceramika, kowalstwo, garncarstwo, rzeźba w drewnie, biżuteria, wyroby własne, itp. Dodatkowym atutem będzie angażowanie uczestników imprezy w działania związane z danym stoiskiem.

Impreza ma charakter wystawienniczo handlowy dla wytwórców regionalnych wyrobów rzemieślniczych, użytkowych i artystycznych oraz naturalnych produktów spożywczych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz