Zapal znicz dla wyklętego bohatera


Fundacja Tradycji Miast i Wsi przygotowała mapę Miejsc Pamięci Żołnierzy Wyklętych i jednocześnie apeluje by ujętym w niej bohaterom zapalić znicz w Święto Wszystkich Świętych.

mapa zolnierze wykleciNa przygotowanej mapie są ujęte pomniki, tablice, groby i wszystkie inne miejsca związane z historią antykomunistycznego podziemia zbrojnego.

Zbliża się Wszystkich Świętych. Dzień pamięci o osobach, których już nie ma z nami. Postarajmy się w ten szczególny dzień uczcić pamięć także tych, którzy za nas walczyli, a często pamięć o nich ucieka - apelują organizatorzy.

Akcja jest bardzo prosta:

Kup znicz. Taki mały, symboliczny. Znajdź na mapie Miejsce Pamięci najbliżej siebie i ten znicz zapal. Zostań na chwilę, zmów modlitwę i pokaż, że pamiętamy.

Link do strony akcji na Facebooku znajduje się tutaj.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz