Przegląd rosyjskiej historii wojskowości


Historię wojska rosyjskiego można było poznać na festiwalu wojskowo - historycznych. Odbył się on na Krymie. Trwał od 9 do 14 września br.

Armia rosyjska w czerwcu 1941 roku

Armia rosyjska w czerwcu 1941 roku

Impreza odbyła się na wzgórzach Fediuchiny, położonych 7 kilometrów od Sewastopola, na których, w czasie wojny krymskiej, odbyły się najbardziej zacięte walki. Przedstawiono na niej wojsko rosyjskie z wybranych epok: starożytności, Ruś przedchrześcijańska, księstwa ruskie, średniowiecze, czasy cara Piotra I Wielkiego, XIX wiek, pierwsza wojna światowa i wojna domowa oraz Wielka Wojna Ojczyźniana.

Uczestniczyło w festiwalu ponad 600 rekonstruktorów. Są oni członkami klubów wojskowo - historycznych z: Krasnodaru, Rostowa nad Donem, Sankt - Petersburga oraz innych rosyjskich miast. Każdy był wyposażony w broń
i umundurowanie z danego okresu historycznego oraz znał zwyczaje obowiązujące wówczas w wojsku.

Odwiedzający festiwal mogli zobaczyć między innymi walki Rusinów z Wikingami oraz Rosjan z Turkami. Mogli również uczestniczyć osobiście w rekonstrukcji wielu wydarzeń historycznych.

Imprezę zorganizowały: Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej, Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych oraz Rosyjskie Towarzystwo Historyczno - Wojskowe. Ogłoszono również, że impreza odbędzie się w przyszłym roku.

 

Źródło: P. Zavolokin, Pod zvon mechey i lyazgan’e trakov

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz