Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie - konferencja prasowa


6 października o godz. 14.00 w Centrum Prasowym PAP (ul, Bracka 6/8 w Warszawie) odbędzie się konferencja prasowa, zorganizowana w związku z realizacją projektu „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno - ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie.

Pałac w Wilanowie

Unikalny ekosystem historycznej rezydencji królewskiej, na który składają się ogrody i park otaczające bezcenny barokowy pałac oraz rezerwat przyrody w Morysinie, podlega presji urbanizacyjnej. Zespół złożony z pracowników Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie wraz z zaproszonymi do współpracy ekspertami bada to zjawisko i opracowuje strategie minimalizowania niepożądanych efektów urbanizacji i zmian klimatycznych.

Wsparcie ze strony Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009–2014 pozwala nam realizować projekt, którego celem jest przekazanie społeczeństwu wiedzy na temat różnorodności biologicznej ekosystemu w granicach historycznej rezydencji wilanowskiej i – co za tym idzie – budowanie poczucia wspólnej odpowiedzialności społecznej za zachowanie biologicznej, ekologicznej i ekonomicznej wartości tego unikalnego obszaru, gdzie kultura spotyka się z naturą.

Realizacja projektu zakończy się w kwietniu 2016 r.

Szczegółowe informacje:
Elżbieta Grygiel
Dział Komunikacji Społecznej

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
tel. 22 544 27 20, 785 905 714
e-mail: egrygiel[at]muzeum-wilanow.pl
www.wilanow-palac.pl

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz