Prezentacja pierwszego tomu książki o I wojnie światowej


W Centralnym Muzeum Sił Zbrojnych zaprezentowano pierwszy tom książki „Pierwsza wojna światowa 1914 - 1918″. Odbyło się to 22 września br.

Fot. GothicBohemianStock

Fot. GothicBohemianStock

Pierwszy tom nosi podtytuł „Przyczyny i ważne wydarzenia wojny”. Jest on oparty na rosyjskich i zagranicznych wydawnictwach dotyczących pierwszej wojny światowej oraz dokumentach głównego sztabu armii rosyjskiej.

Docelowo powstanie sześć tomów. Ostatni będzie wydany w 2017 roku.

Głównym redaktorem dzieła jest Siergiej Szojgu, minister obrony Federacji Rosyjskiej. Jego zastępcą został Nikołaj Pankow, wiceminster obrony Federacji Rosyjskiej. Kierownikiem naukowym dzieła mianowano generała Władimira Zołotariowa, doktora nauk historycznych i prawnych.

We wstępie pierwszego tomu doktor Zołotariow napisał, że styl całości publikacji będzie wzorowany na dwunastotomowej „Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941 - 1945″. Dodał również, że materiały wykorzystane w pisaniu książki (chodzi o dokumenty z głównego sztabu armii rosyjskiej) wymagają głębokiej i rzetelnej analizy.

Rosyjscy historycy obecni na prezentacji wysoko ocenili pierwszy tom dzieła.

 

Źródło: M. Eliseyeva, Vsveshenno i ob-ektivno

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz