Kobiety Polskiego Państwa Podziemnego - zaproszenie


„Kobiety Polskiego Państwa Podziemnego„ pod takim tytułem 15 października  br. odbędzie się w Warszawie spotkanie zorganizowane przez Muzeum Historii Polski. W jego trakcie zaprezentowana zostanie nowa publikacja ”U boku dowódcy AK. Wspomnienia generałowej Komorowskiej” wydana przez MHP i Bellonę.

okładkaW dyskusji udział wezmą m.in. Adam Komorowski – syn Ireny i Tadeusza Komorowskich, Maria Stypułkowska-Chojecka– łączniczka batalionu „Parasol„ oraz Barbara Oratowska – kuratorka wystawy ”Karolina Lanckorońska. Droga do KL Ravensbrück”. Spotkanie poprowadzi dr Magdalena Gawin.

Wspomnienia obejmują czas od młodości, poprzez działalność w czasie II wojny, aż po lata powojenne. Dowiadujemy się z niej m.in. o trudnej adaptacji rodziny Komorowskich w Londynie i o różnym stosunku bohaterek do PRL, w okresie okupacji zaangażowanych w walce o Polskę.

Spotkanie odbędzie się w środę, 15 października 2014 r., o godz. 17.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66, sala 316, II piętro)

Po spotkaniu będzie można obejrzeć wystawę „Londyn – stolica Polski” przygotowaną przez Muzeum Historii Polski. Ekspozycja jest pierwszą wystawą, która w kompleksowy sposób przybliża historię emigracji londyńskiej oraz Rządu RP w Londynie w okresie od 1940 do 1990 roku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz