Kaplica Sykstyńska do wynajęcia


Watykan po raz pierwszy zdecydował się wynająć Kaplicę Sykstyńską do celów komercyjnych. Czy jesteście ciekawi, kto dostąpił tego zaszczytu, aby móc się zaprezentować w jednym z najsłynniejszych zabytków świata? 

Kaplica Sykstyńska, screen pochodzi ze strony Kaplicy w 3D, http://www.vatican.va/various/cappelle/index_sistina_en.htm

Kaplica Sykstyńska, screen pochodzi ze strony Kaplicy w 3D, http://www.vatican.va/various/cappelle/index_sistina_en.htm

Wczoraj, czyli w sobotni wieczór, czterdziestka wybrańców, wysłuchała koncertu w niebanalnym towarzystwie legendarnych fresków Michała Anioła. W wydarzeniu wzięli udział goście niebanalni - byli to mianowicie klienci producenta samochodów marki Porsche, którym firma zaoferowała ekskluzywny wyjazd do Włoch. Oprócz koncertu w Kaplicy Sykstyńskiej, na którym wystąpił chór szkoły muzycznej Accademia di Santa Cecilia, uczestników czekała wieczorna gala, która odbyła się w watykańskim muzeum.

Watykańskie urzędy nie zdradziły, ile kosztuje wynajęcie miejsca, gdzie dokonuje się między innymi wyboru papieża. Wiadomo jednak, że pięciodniowa wycieczka do Rzymu organizowana przez klub Porsche kosztowała każdego z uczestników pięć tysięcy euro. Według The Daily Telegraph zysk z wynajmu Kaplicy zostanie przekazany na cele dobroczynne.

Choć wydawać by się mogło, że odtąd Kaplica będzie mogła być wynajmowana częściej, Watykan w czwartek oznajmił, że zamierza ograniczyć liczbę turystów mogących wejść do kaplicy. Rzekomo chodzi w tej sprawie o ochronę fresków. Kaplicę będzie mogło odwiedzić maksymalnie sześć milionów turystów rocznie.

Źródło: Vatikán povolil pronájem Sixtinské kaple. Výtěžek půjde na charitu

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz