Greenpeace uszkodził obiekt UNESCO


Aktywiści organizacji Greenpeace organizując kolejny kontrowersyjny w formie protest w obronie przyrody uszkodzili w Peru mające ponad dwa tysiące lat rysunki z Nazca.

greenpeacenazca

fot. Greenpeace, youtube.com

Dostając się na teren, gdzie znajdują się rysunki utworzyli z żółtej folii napis „Time for Change. The Future is Renewable”, który ma zachęcać do stosowania energii odnawialnej. Rząd Peru oburzony taką ingerencję w bezcenny obiekt zapowiedział proces sądowy przeciwko organizacji.

Rysunki z Nazca, to system wielu linii, które układają się w kształty przypominające zwięrzeta, rośliny lub figury geometryczne, widoczne przede wszystkim z wysokości. Są dziełem kultury Nazca stworzonym pomiędzy 300 r. p.n.e. -900 r. n.e. Od 1994 r. znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Rysunki z Nazca – system linii, które oglądane z góry przypominają kształtem zwierzęta, rośliny lub figury geometryczne, będący dziełem kultury Nazca.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz