XXIII OZHS w Toruniu – przedłużenie terminu nadsyłania zgłoszeń


Zapomniałeś wysłać abstrakt? Jeszcze nie jest za późno! Komitet Organizacyjny XXIII Ogólnopolskiego Zjazdu Historyków Studentów informuje, iż termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 15 stycznia 2015 roku.

logo Zjazd2

Oficjalne logo XXIII OZHS zaprojektował Maciej Strzelczyk - student ochrony dóbr kultury na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Tegoroczny, XXIII OZHS odbędzie się  na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Hasło przewodnie konferencji – „W drodze ku przyszłości” ma sugerować nie tylko otwartość na wymianę poglądów i informacji na różnego rodzaju tematy naukowe, lecz także oczekiwanie, iż konferencja przyczyni się do nawiązania kontaktów pomiędzy uczestnikami z całego kraju, które zaowocują współpracą w przyszłości. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić uczestnikom wiele atrakcji i wygód w trakcie pobytu w grodzie Kopernika. Przypomnijmy, iż czas przeznaczony na wygłoszenie referatu został wydłużony do 20 minut, a obrady w panelach będą trwały najpóźniej do godziny 16:00, aby uczestnicy mogli także skorzystać z atrakcji wieczornych, jakie są w planie konferencji.

Grafik wydaje się być napięty, a możliwości olbrzymie, bowiem każdego dnia zaplanowano dodatkowy wykład specjalisty z określonej dziedziny. Gotowość opowiedzenia o nowożytnych polowaniach na czarownice wyraził już prof. dr hab. Jacek Wijaczka – wybitny badacz tej tematyki. Nie należy także zapominać o tym, iż Toruń, to nie tylko gród Kopernika, lecz także miasto blisko związane z Zakonem Krzyżackim, dlatego też można się spodziewać wykładu odnoszącego się do tej tematyki. Wieczorami z kolei zaplanowano szereg imprez integracyjnych, które będą się odbywały na sali dyskotekowej jednego z hoteli, gdzie nocować będą uczestnicy Zjazdu.

Organizatorzy, by zapewnić komfort prelegentom z całego kraju i zagranicy, zarezerwowali jako miejsce noclegu pokoje w trzech najbardziej prestiżowych toruńskich hotelach: Ibis Budget Toruń, Mercure Toruń Centrum oraz Copernicus Hotel. Koszt jednej doby wynosi 50 zł. Niespodziankę dla uczestników XXIII OZHS przygotował także Urząd Miasta Torunia. Poza tym wspomnieć należy, iż do Organizatorów zaczęły spływać książki, które w trakcie Zjazdu zostaną rozdane uczestnikom jako nagrody za wygłoszone referaty (paczkę nadesłało już np. Wydawnictwo Armoryka z Sandomierza).

Wczoraj Komitet Organizacyjny otrzymał także informację, iż do grona patronów honorowych XXIII OZHS dołączyli:  Prezes Instytutu Pamięci Narodowej - dr Łukasz Kamiński, Dyrektor Narodowego Archiwum Cyfrowego - dr Wojciech Woźniak oraz Dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku - dr inż. Jerzy Litwin. Opiekę merytoryczną nad konferencją sprawują pracownicy naukowi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – prof. dr hab. Jacek Wijaczka, dr hab. Waldemar Chorążyczewski, prof. UMK, oraz dr Jacek Młynarczyk.

Poniżej zamieszczamy link do oficjalnej strony XXIII Ogólnopolskiego Zjazdu Historyków Studentów, gdzie nadal można zgłosić chęć udziału w konferencji:

https://uslugi.umk.pl/konferencje/2015_ozhs/?task=superuser&action=superusers&err=0

Przypominamy, iż portal Historia.org objął XXIII OZHS patronatem medialnym.

patronat-medialny-sprawuje-historia-logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz