Lochy, w których przebywał Dracula, będzie można obejrzeć w Internecie.


Uważa się, że żyjący w piętnastym wieku Wład III Palownik, znany szerzej jako hrabia Dracula, był przez pewien czas więźniem lochów znajdującego się na terenie dzisiejszej Turcji zamku Tokat. Niedługo ów zamek będzie można oglądać także w Internecie. Pomysł, aby zamek można było „zwiedzić” online jest częścią projektu, który obejmuje także jego restaurację.

Zamek Tokat, źródło Flicr

Zamek Tokat, źródło Flicr

Przedstawiciel lokalnych władz Abdurrahmam Akyuz w niedawno udzielonym wywiadzie stwierdził, że po tym jak podano do wiadomości publicznej informację dotyczącą lochów i związanej z nimi historii zamek odwiedziło wielu turystów. Podjęto decyzję, aby zamontować w nim system kamer. Rozmieszczając kamery skupiono się przede wszystkim na lochach, w których przetrzymywano Draculę. Obraz z monitoringu będzie przez 15 dni dostępny na żywo w Internecie.

Prace mające na celu przywrócenie zamkowi Tokat jego dawnego blasku rozpoczęły się w 2009 roku. Pierwszy etap restauracji zakończono w 2010 roku, a cztery miesiące temu rozpoczęto drugi.

Jak podaje Abdurrahmam Akyuz zdecydowano się na wybudowanie tam specjalnego systemu kolejowego, aby ułatwić transport piasku i skał blokujących wejście do wejście do zamku, który w czasach Imperium Osmańskiego wykorzystywano jako więzienie. Władze głęboko wierzą, że Dracula w nim przebywał. Okoliczni mieszkańcy są świadomi wyjątkowości obiektu i pragną wykorzystać drzemiący w nim potencjał turystyczny.

Podczas odbywających się na zamku prac archeologicznych naukowcy natknęli się na tunele prowadzące do dwóch lochów. Trzeba jednak zauważyć, iż stuprocentowych dowodów na to, że w zamku przebywał właśnie Dracula póki co brakuje. Owa hipoteza ma zarówno swych zwolenników jak i przeciwników.

Źródło: Dracula’s Dungeon To Be Opened For Online Tourists

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz