„Patriotyzm Jutra”: 2 mln zł na projekty historyczne


Muzeum Historii Polski ogłosiło VII edycję ogólnopolskiego Programu „Patriotyzm Jutra”. O dotacje na realizację projektów z zakresu edukacji historycznej, patriotycznej i obywatelskiej mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury z całej Polski. W tegorocznej edycji Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczy na ten cel 2 mln zł.

patriotyzm jutraAby złożyć wniosek, należy zalogować się pod adresem formularz.patriotyzmjutra.pl. Zgłoszenia do tegorocznej edycji „Patriotyzmu Jutra” będą przyjmowane od 2 stycznia do 2 lutego 2015 r.

W ubiegłorocznej edycji Programu dofinansowano ponad 100 projektów. Wachlarz zagadnień, który zaprezentowano był bardzo szeroki. Projekty poświęcono różnorodnym dziedzinom historii: historii politycznej, dziedzictwu nauki i techniki, a także historii społecznej, historii życia codziennego.

„Patriotyzm Jutra” to ogólnopolski Program grantowy, który służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski, wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. Służy przywracaniu pamięci historycznej i budowaniu tożsamości opartej o znajomość własnej tradycji.

Dodatkowych informacji i wskazówek udzielają Państwu koordynatorki Programu:

Marta Winiarek
e-mail:marta.winiarek@muzhp.pl
tel.: 22 211 90 28

Agata Idzikowska
e-mail: agata.idzikowska@muzhp.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz