„Pod sierpem i młotem - Ludowa Republika Kampuczy”


26 stycznia w Warszawie odbędzie się wykład z cyklu „pod sierpem i młotem – państwa komunistyczne na świecie” poświęcony Ludowej Republice Kampuczy.

Plakat wykładuWczoraj pisaliśmy o wznowieniu w Kambodży procesu przywódców Czerwonych Khmerów, dzisiaj zapraszamy na wykład poświęcony komunistycznemu kambodżańskiemu państwu, który wygłosi prof. Adam Jelonek z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wykład poświęcony Kambodży (Kampuczy) jest częścią cyklu spotkań Instytutu Pamięci Narodowej „Pod sierpem i młotem – państwa komunistyczne na świecie”, który przybliża historię ruchu komunistycznego w państwach afrykańskich, azjatyckich i południowoamerykańskich. Podczas spotkań uczestnicy dowiedzą się, między innymi, jakie były podobieństwa i różnice w działaniu komunistów w poszczególnych państwach, czym różniły się stosowane metody oraz jaki był ich odbiór społeczny.

Prelekcja prof. Adama Jelonka odbędzie się w poniedziałek, 26 stycznia, o godz. 18:00, w Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia, przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie. Wstęp wolny.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz