Konferencja naukowa: „Bośnia w Polsce, Polska w Bośni”


Wydział Nauk Historycznych UMK w Toruniu wraz z Instytutem Historii Uniwersytetu w Sarajewie zapraszają na Międzynarodową Konferencję „Bośnia w Polsce, Polska w Bośni”.

UMK w ToruniuKonferencja odbędzie się w dniach 15-16 maj 2015 r. w Sarajewie w budynku Uniwersytetu. Honorowy Patronat nad Konferencją sprawuje Ambasada RP w Sarajewie.

Obrady będą dotyczyły następujących tematów:

  • Dziedzictwo historyczne Polski na Bałkanach;
  • Historiografia polska o Bośni i Hercegowinie;
  • Dzieje Polski i Bośni w ujęciu komparatystycznym;
  • Mit Słowiańszczyzny w Polsce i na Bałkanach.

Języki konferencji: angielski i wszystkie południowosłowiańskie.

Opłata konferencyjna to 20 euro (ok 85 zł.), która pokryje koszty publikacji pokonferencyjnej i posiłków. Dojazd i nocleg uczestnik pokrywa na swój koszt. W abstrakcie należy zaznaczyć czy będzie potrzebny sprzęt (laptop, rzutnik).

Abstrakty, wraz z krótką informacją o prelegencie należy wysyłać do 20 marca 2015 r. na adres bosniawpolsce@gmail.com. Prelegenci będą mieli 20 min na zaprezentowanie swojego tematu.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz