Pływający park kultury powstanie na rzece Hudson


Medialny magnat Barry Diller oraz jego żona Diane von Furstenberg, która jest ikoną świata mody wybudują na rzece Hudson w Nowym Jorku pływający park kultury. Realizacja tego niezwykle ekskluzywnego i interesującego projektu będzie kosztować 113 milionów dolarów.

Projekt parku, fot. Pier55.inc/Heatherwick Studio

Projekt parku, fot. Pier55.inc/Heatherwick Studio

Budowa parku ma się rozpocząć w 2016 roku a jej zakończenie zaplanowano na rok 2019. Nietuzinkowy projekt uzyskał już aprobatę miejscowych władz. W parku pośród wielu różnorakich atrakcji ma się znaleźć nawet teatr. Pomysłodawca i fundator parku Barry Diller chce, żeby bilety na przynajmniej połowę z mających się tam odbywać przedstawień teatralnych były dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach, lub też nawet za darmo. Wszystko po to, aby, jak mówi medialny magnat, każdy obywatel, bez względu na zasobność swojego portfela mógł brać udział w wydarzeniach kulturalnych.

Pływający park na rzece Hudson będzie nosił nazwę Pier 55, a większość pieniędzy potrzebnych do tego, aby go wybudować, ofiaruje właśnie małżeństwo multimiliarderów. Miasto Nowy Jork wspomoże projekt niebagatelną sumą siedemnastu milionów dolarów, a władze stanowe podjęły już decyzję o wsparciu finansowym dla inwestycji, które będzie wynosić osiemnaście milionów dolarów.

Więcej fotografii przedstawiających projekt parku można oglądać tutaj: V New Yorku postaví úžasný plovoucí park na řece Hudson za téměř 3 miliardy

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz