Konferencja naukowa: „II Wojna Światowa w słowach i obrazach”


Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Opolu oraz Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu Opolskiego zaprasza w dniach 13-14 maja 2015 r. na Ogólnopolską Konferencję Naukową „II Wojna Światowa w słowach i obrazach”.

Uniwersytet OpolskiOrganizatorzy na obrady zapraszają historyków, literaturoznawców, historyków sztuki, politologów, socjologów, kulturoznawców oraz przedstawicieli innych dziedzin nauki, zainteresowanych interdyscyplinarnym spotkaniem podejmującym tematykę II Wojny Światowej.

70 rocznica zakończenia II Wojny Światowej jest okazją do głębszej refleksji na temat wydarzeń związanych z przebiegiem i skutkami wojennego konfliktu, jak i okazją do przybliżenia losów ludzi uwikłanych w ten dramat.

Proponujemy następujące kierunki badawcze:

  • II Wojna Światowa w historiografii polskiej i zagranicznej;
  • Wojenne fronty;
  • Odzwierciedlenie wojennej problematyki w literaturze i sztuce;
  • Wojenna codzienność w świetle wspomnień;
  • Wpływ II Wojny Światowej na losy mieszkańców Śląska;
  • Edukacyjne możliwości wykorzystania wojennej problematyki.

Konferencja odbędzie się 13-14 maja 2015 r, w Instytucie Historii Uniwersytetu Opolskiego. Na zgłoszenia tematów wystąpień, wraz z abstraktem (1000 – 2000 znaków) organizatorzy czekają do 31 marca 2015 r. Czas trwania referatów wygłaszanych w czasie sesji nie powinien przekraczać 15 minut. Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy wysyłać na adres e-mail: konferencjaiiwojna@gmail.com.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz