Konferencja naukowa: „Regiony w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej”


Sekcja Historii Polski XX wieku działająca w ramach Studenckiego Koła Naukowego Historyków im. Gerarda Labudy przy Instytucie Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy współpracy z Zakładem Najnowszej Historii Polski UAM organizuje II ogólnopolską konferencję studencko-doktorancją pt. „Regiony w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej”.

UAMObrady odbędą się w dniach 24-25 kwietnia 2015 r. w Instytucie Historii UAM przy ulicy Św. Marcin 78. Konferencja skierowana jest przede wszystkim do osób na studiach uzupełniających magisterskich oraz doktoranckich.

W ramach obrad proponujemy podjęcie następujących zagadnień w wymiarze regionalnym:

  • Działalność podziemia zbrojnego po II wojnie światowej.
  • Przebieg kryzysów społeczno-politycznych.
  • Stosunki państwo-Kościół.
  • Działalność NSZZ „Solidarność’’ oraz innych organizacji opozycyjnych.
  • Stan wojenny w poszczególnych województwach i regionach.
  • Przebieg transformacji ustrojowej.
  • Struktury władzy, aparat bezpieczeństwa oraz działalność organizacji społecznych.
  • Kultura, nauka oraz rozwój gospodarczy.

Zgłoszenia na konferencję należy przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną do dnia 31 marca 2015 r. na adres regionyprl@gmail.com. Treść wystąpienia musi być oparta na źródłach. Zgłoszenie musi zawierać zarówno abstrakt jak i bibliografię. Maksymalna ilość referentów wynosi 50 osób.

Na wystąpienie każdy z uczestników będzie miał 15 minut. Ewentualne potrzebne sprzęty (komputer, rzutnik) należy zgłaszać w formularzu zgłoszeniowym. W planach jest również wydanie publikacji pokonferencyjnej w formie papierowej.

Organizatorzy nie pobierają opłaty konferencyjnej, ale również nie zapewniają noclegu i zwrotów za dojazd.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod następującym adresem: https://www.sendspace.com/file/gpgjxq.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz