Egzamin Gimnazjalny 2015 historia i WOS


21 kwietnia 2015 r. rozpocznie się egzamin gimnazjalny. Pierwszego dnia uczniowie napiszą egzamin z części humanistycznej zawierającej pytania z historii i WOS-u.

egzamin-gimnazjalny-arkusz-215x300

Egzamin w klasie trzeciej gimnazjum obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych na trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych. Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części:

  • ‎humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka ‎polskiego,
  • matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki,
  • z języka obcego nowożytnego.

Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych i języka obcego ‎nowożytnego na poziomie podstawowym mają formę zamkniętą. W arkuszu egzaminacyjnym ‎z języka polskiego, matematyki i języka obcego na poziomie rozszerzonym oprócz zadań ‎zamkniętych znajdują się również zadania otwarte. ‎

21 kwietnia po upublicznieniu arkuszy egzaminacyjnych przez CKE nasi eksperci przystąpią do udzielania odpowiedzi z części zawierającej pytania z historii i WOS-u.

Maksymalnie można zdobyć 50 punktów za każdy egzamin. Wyniki egzaminu gimnazjalnego decydują o rekrutacji do liceów i innych szkół średnich.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz