PREMIERA: „Stalowe Fortece” tom II, R. K. Massie


„Żywy opis postaci i wydarzeń, mistrz gawędziarstwa. W tym rodzaju historycznego pisarstwa wątpię, by Massie miał sobie równego..” Cytat pochodzi z recenzji Paula Kennedy’ego dla Los Angeles Time Book Reviev. Słowem - nakładem Wydawnictwa Finna ukazał się drugi tom porywającej powieści rodem z mórz i oceanów dni I Wojny Światowej - „Stalowe Fortece”. 

stalowe forteceRobert K. Massie, absolwent Uniwersytetów w Yale i Oxfordu, dziennikarz, zdobywca najbardziej prestiżowej nagrody branżowej na świecie - Pulitzera, jeden z najbardziej poczytnych współczesnych pisarzy na świecie oddaje nam za pośrednictwem gdańskiego Wydawnictwa Finna drugi tom swej powieście „Stalowe Fortece”, kontynuację wydanego przed kilku laty w Polsce „Dreadnoughta”.

Autor błyskotliwie rysuje główne postacie wydarzeń - od dworów królewskich poprzez członków rządów do dowódców flot i poszczególnych okrętów biorących udział w najważniejszych wydarzeniach pierwszej wojny światowej.

Tytuł: Stalowe Fortece, tom II
Autor: Robert K. Massie
Wydawnictwo: Finna
Seria: Złota Seria
Liczba stron: 248
Rodzaj okładki: Twarda
Numer ISBN: 978-83-64141-88-1
Cena: 39,00 zł

patronat-medialny-sprawuje-historia-logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz