Odbudowa Warszawy 1945-1980 - gra historyczna - zapowiedź


„Odbudowa Warszawy 1945-1980” to długo wyczekiwana gra planszowa przygotowana przez Fabrykę Gier Historycznych. Kampanię będzie można dostać już w nadchodzącym tygodniu.

Odbudowa_Warszawy_logotypGracze wcielają się w w urbanistów, architektów, inżynierów i budowniczych. Ich głównym zadaniem jest przywrócenie świetności zniszczonej Warszawy. Kampania rozgrywa się na przestrzeni trzydziestu lat. W zależności od daty, sytuacji politycznej i prądów społecznych wykonywane są inne działania.

Jednak to, co jest najciekawsze, to możliwość rekonstrukcji Warszawy zgodnie z życzeniem gracza, szczególnie jeśli chodzi o rozmieszczenie budynków czy projekty niezrealizowane. Oprócz tego planszówka daje szansę zbudowania linii metra. Ale nie samą architekturą gra się zajmuje. Przede wszystkim uczestnicy mają za zadanie rozwinąć stolicę i w odpowiedni sposób rozlokować całe miasto.

Ale to nie wszystko. Jak zapowiada Fabryka Gier Historycznych w „Odbudowie Warszawy” wykorzystano Augmented Reality, czyli rozszerzona rzeczywistość. Ta technologia ma uatrakcyjnić kampanię poprzez przeniesienie budynków do aplikacji, gdzie będzie można je oglądać w wersji 3D. Program będzie do pobrania za darmo ze strony FGH.

Gra planszowa „Odbudowa Warszawy 1945-1980” została objęta patronem przez portal historia.org.pl

patronat-medialny-sprawuje-historia-logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz